שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

הוריו של אביב, יליד שנת 1998, הגישו בשמו תביעת רשלנות רפואית בניתוח כנגד המרכז הרפואי סורוקה, בטענה שרשלנות של הצוות הרפואי גרמה לו לנזקי גוף, לאיבוד אשך.

הטענה התבססה על קביעתו של אורולוג מטעם התביעה שהעריך, כי הצוות הרפואי התרשל בכך שביצע ניתוח דרך המפשעה, במקום דרך שק האשכים. המרכז הרפואי טען מנגד, גם כן בהתבסס על קביעתו של אורולוג, כי לא הייתה כל התרשלות מצד הצוות הרפואי, והטיפול שקיבל אביב, היה מקצועי והולם.

לאור הפערים בין קביעות המומחים, מינה בית המשפט אורולוג מומחה מטעמו.

בתחילה, קיבל מומחה זה את עמדת המרכז הרפואי, והעריך כי לא היה פגם או רשלנות רפואית בטיפול הרפואי שאביב קיבל, אך במהלך החקירה הנגדית שינה את עמדתו, וצירף את חוות דעתו לזו של המומחה מטעם התביעה.

בית המשפט נדרש למחלוקות בין הצדדים, וראשית, קיבל את עמדת התביעה בשאלה צדדית לכאורה. כך, סבר בית המשפט, שמעיון בתיעודים הרפואיים ובשאר העדויות והראיות, עולה, כי בעת הטיפול, לא העריך הצוות הרפואי שהמדובר הוא בבקע מפשעתי, אלא בתסביב האשך. מכאן עבר בית המשפט לבחון את שאלת היסוד בה נחלקו הצדדים, האם התקיימה רשלנות רפואית של הצוות הרפואי בבוחרו את שיטת הטיפול.

בית המשפט קבע, כי מאחר ונטיית הצוות הייתה, כאמור, שמדובר בתסביב האשך, היה עליו לבחור בניתוח דרך שק האשכים, ולא בניתוח דרך המפשעה, ומשלא פעל כך, התרשל הצוות הרפואי בבחירת סוג הניתוח, שכן הוא יצר סיכון לפגיעה באשכו של אביב, סיכון, שלמרבה הצער, גם התממש. לאור הכרעתו זו, קבע בית המשפט כי על המרכז הרפואי לפצות את אביב בגין הנזקים שנגרמו לו בגין תוצאות רשלנות רפואית של הצוות הרפואי.

בכל שעה ולכל שאלה בנושא – – > פורום רשלנות רפואית <– עורכי דין מקצועיים משיבים לשאלותיכם

בשאלת הפיצויים, קיבל בית המשפט את עמדת המרכז הרפואי, שאביב אינו סובל מנכות תפקודית  ממשית, כולל בתחום הפוריות, ונכותו היא רפואית בלבד. נוכח קביעתו זאת, שאלת הפיצויים התמקדה בנזקים הבלתי ממוניים שנגרמו לאביב ומשפחתו, ובתוך כך, פיצוי בגין הסיוע שקיבל אביב מהוריו סמוך לטיפול, פיצוי בגין טיפול נפשי עתידי, ופיצוי באשר לסיכון הפגיעה בכושר השתכרותו של אביב בעתיד בגין נכותו הפסיכיאטרית. הסכום הכולל שקבע בית המשפט, לא כולל הוצאות משפט ושכר טרחה, עמד על 450,000 ₪.

במידה ואתם או מי מקרוביכם חושש שנגרמו לו נזקים פיזיים או נפשיים בעקבות רשלנות רפואית, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם עורך דין המומחה בתחומי הנזיקין בכלל, והרשלנות הרפואית בפרט. ייתכן ואתם זכאים לפיצויים.

תא 2886-04-08

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn